Web sitenizde yapılacak değişikliklerin size faydaları:

  • Yükleme sürenizi 0,1 sn iyileştirmek, dönüşüm oranlarını ortalama %8 artırabilir.
  • Mobil kullanıcıların %77'si, kendilerine hızlı bir şekilde yanıt veren web sitelerini ziyaret etmeyi tercih ediyor. Daha yavaş web siteleri ile karşılaştıklarında hemen siteyi terkediyorlar.
  • Ürün satışı gerçekleştiren web siteleri (e-ticaret siteleri) yükleme süresi saniyenin onda biri kadar azaldığında ortalama sipariş değerinde %9,2'lik bir artış görülmüştür.

Web sitenizi uzman ellere teslim edin

Web sitenizi hızlandırmak için en son teknolojiden yararlanıyor ve alanında uzman ekibimiz ile tüm işlemleri tamamlıyoruz. 

  • JS ve CSS dosyalarınızın optimizasyonu,
  • Resim ve video dosyalarınızın optimizasyonu,
  • Yavaş yüklemeye neden olan diğer öğelerin tespit edilmesi ve optimize edilmesi,
  • PageSpeed, GTMetrix vb araçlar ile güvenilir hız testleri
  • Sadece ihtiyacınız olan kaynakların tespit edilmesi ve sayfalardan gelen isteğe göre kaynak sunumu
  • Ek teknikler ve daha bir çok optimizasyon işlemleri.

Etkileri nelerdir?

Tüm cihazlarda daha hızlı bir web sayfası size daha fazla dönüş ve daha iyi bir deneyim sunmanızı sağlar.

Web sitesi hızı ve sayfa hızı ayrı şeylerdir, yaptığımız işlemler sayfaları tek tek baz alarak sitenin geneli için yapılmış optimizasyonlardır. Çünkü ziyaretçiler arama sonuçlarından bularak geldikleri bir sayfanızı ziyaret ettiklerinde genel olarak sitenin değil o sayfanın hızına şahit olurlar. Bu nedenle sitenizin tek bir sayfasının bile yavaş olması kullanıcı deneyimi ve dönüşüm için olumsuz sonuçlar yaratabilir.

Google'da benzer bir açıklama yaparak site hızının (ve sonuç olarak sayfa hızının), algoritması tarafından sayfaları sıralamak için kullanılan sinyallerden biri olduğunu belirtmiştir. Araştırmalar, Google'ın özellikle sayfa hızını dikkate aldığında, olduğu gibi ilk bayta kadar geçen süreyi ölçtüğünü göstermiştir. Bununla birlikte yavaş açılan bir sayfa arama motorları tarafından daha yavaş taranacak ve sitenizin dizine eklenmesini olumsuz etkileyecektir.

Analiz Edelim

İnternet sitenizin Arama Motorlarında (Google, Yandex vb.), Dijital Reklam Mecralarında ve Sosyal Medya Platformlarında daha başarılı olması için uyumluluğunu test edelim.

Analiz Talebinde Bulunun